Baiba Rubesa – muzeja vakara sarunas viešņa 19. septembrī

Aicinām uz sarunu muzejā “Latvieši pasaulē”! Vakara viesis – – augstākā līmeņa uzņēmumu vadītāja Baiba Rubesa.

Baiba Rubesa dzimusi Kanādā, nozīmīgu latviešu sabiedrisko darbinieku ģimenē. Viņa ir pieredzējusi augstākā līmeņa vadītāja ar plašu biznesa pieredzi automobiļu, telekomunikāciju, naftas un gāzes, mazumtirdzniecības un infrastruktūras jomā Šobrīd Baiba Rubesa ir Hansamatrix AS, Coffee Address SIA, SIA IGLU padomes priekšsēdētāja, kā arī GREN padomes locekle, vadot tās ESG komiteju.

Baiba Rubesa ir dzīvojusi Kanādā, Vācijā, Čehoslovākijā, Azerbaidžanā, Norvēģijā – un tagad jau 30 gadus dzīvo Latvijā. Viņa ir patiesa pasaules pilsone, un ir darījusi un turpina darīt latviešu sabiedrībai nozīmīgus darbus. Latviešu trimdā viņa pazīstama kā Latviešu Nacionālās jaunatnes apvienības Kanadā priekšsēde, “Šī māksla ir jauna” izveidotāja, vairāku Vispasaules latviešu jaunatnes kongresu rīcības komiteju locekle, Baltijas Brīvības un miera kuģa mediju atbildīgā, u.c. Latvijā viņa ir līdzdibinājusi “Novatore” – uzņēmumu, kas strādā sieviešu līderības un līdztiesības labā.

Kā ir augt latvietim ārzemēs? Kādu iespaidu atstāja pirmais Latvijas apmeklējums okupācijas laikā? Kā nobrieda lēmums pārcelties uz Latviju? Vai plašā pasaules pieredze ietekmējusi iedzīvošanos Latvijā? Par šiem un citiem jautājumiem ar Baibu Rubesu sarunāsies muzeja kuratore Marianna Auliciema.

📅 Gaidīsim jūs 19. septembrī pl. 18.00 Berga bazārā!

Esiet silti gaidīti pie “Latviešiem pasaulē”!
Pasākumi iespējami, pateicoties ziedojumiem, kā arī Kultūras ministrijas, Valsts kultūrkapitāla fonda, Sabiedrības integracijas fonda un Rīgas Domes atbalstam.