Lielai daļai cilvēku Sibīrija saistās ar 1941. un 1949. gada deportācijām un traģiskajiem pavērsieniem daudzu Latvijas iedzīvotāju likteņos. Tomēr pastāv CITA SIBĪRIJA – vieta, kur latvieši daļēji labprātīgi, daļēji ekonomisko apstākļu dēļ pārcēlās uz dzīvi jau 19. gadsimtā. Tolaik Sibīrija daudzu prātos bija iespēja piepildīt savas cerības un sapņus, tā bija “zeme, kur piens un medus tek”.
Timofejevka, Lejas Bulāna un Sukinava ir ciemi Sibīrijā, kuros latvieši dzīvo jau vairākās paaudzēs un kur vēl jo projām skan latviešu valoda. 2015. gadā no 27. maija līdz 12. jūnijam muzeja «Latvieši pasaulē» pārstāves Ieva Vītola un Brigita Tamuža un Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieki Aigars Lielbārdis un Sandis Laime ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu veica lauka pētījumus Sibīrijas latviešu ciemos. Izstādē «Cita Sibīrija – latviešu ciemi Timofejevka, Lejas Bulāna, Sukinava» apkopoti 2015. gada ekspedīcijas iespaidi un rezultāti, sniedzot ieskatu triju Sibīrijas latviešu ciemu dzīvē un vēsturē.
Daļa no online izstādē apskatāmajiem materiāliem sākotnēji tika izstādīti 2016. gada 16. jūlijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur to triju mēnešu laikā apskatīja vismaz 2800 cilvēku. Izstādi bija iespējams aplūkot arī Pasaules latgaliešu saieta un Latgales Simtgades kongresa laikā 2017. gada maijā Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijā. Izstādi finansiāli atbalstīja VKKF.