22. septembrī aicinām uz filmu vakaru

Noskatīsimies un apspriedīsim divas dokumentālās filmas par mūsdienu latviešiem diasporā: “Pa vidu” (26 min. 2020, rež. Viesturs Meikšāns) un “Meikots Īrijā” (46 min., 2019, rež. Ivars Zviedris). Pasākumā piedalīsies režisors Ivars Zviedris.

“Meikots Īrijā” – personisks režisora vērojums, kas iezīmē Īrijā dzimušo latviešu bērnu ikdienu, pasaules skatījumu un identitātes veidošanos. Stāsta galvenie varoņi ir trīs bērni – Ralfs, Rute un Maikls, un viņu mammas. Īrijā dzimušie latviešu bērni ir nācijas daļa, kas iezīmē savdabīgu jaunāko laiku Latvijas vēstures lappusi. Lai gan tur, Īrijā, viņus, angliski runājošus, nevarētu atšķirt no blakus mājās dzīvojošajiem īriem, ar latviešu valodu viņi ir uz «jūs». Salīdzinoši nelielajā Īrijā dzīvo ievērojams daudzums latviešu ģimeņu.

“Pa vidu” – stāsts par Dānijā dzīvojošas latviešu ģimenes pārdomām par atgriešanos uz dzīvi Latvijā. Ģimenes galva, kurš jau devīto gadu strādā Odenses Universitātes slimnīcā, saņem uzaicinājumu no sev tuva drauga un sena kolēģa attīstīt savu – muguras veselības nodaļu Valmieras slimnīcā, tomēr nosacījumi ir neskaidri, un tas nekļūst par iemeslu, lai nekavējoties atgrieztos un mestos dzīvē atpakaļ Latvijā. Darba jautājums nav vienīgais, kas aizņem viņa prātu – viņa vecāki jau ir cienījamā vecumā un šķiet, ka pareizi būtu atrasties viņu tuvumā. Viņu māc arī bažas, ka viņa meitas dzīvojot Dānijā, kļūs par dānietēm, un šajā jautājumā arī katrai no viņām ir sava nostāja.

Gaidīsim jūs 22. septembrī plkst. 18.00 muzejā un pētniecības centrā “Latvieši pasaulē” Berga Bazārā (ieeja no Dzirnavu ielas 84).

❗Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, LŪDZAM PIETEIKTIES, rakstot uz pasakumi@lapamuzejs.lv!

Kā jau ierasts, par nelieliem ziedojumiem būs pieejami arī atspirdzinājumi – kafija, tēja, sarkans un balts vīns, alus.

Uz tikšanos!

PASĀKUMA ILGUMS: 2 stundas

DALĪBAS MAKSA: bezmaksas

NORISES VIETA: Latvieši pasaulē – muzejs un pētniecības centrs, BERGA BAZĀRS, Dzirnavu iela 84

TĀLRUNIS INFORMĀCIJAI: +371 28066186

Pasākums iespējams,
pateicoties ziedojumiem,
kā arī Valsts kultūrkapitāla fonda
un Rīgas Domes atbalstam.